MHRS ONLİNE HASTANE RANDEVU | MHRS GİRİŞ İLE ÜCRETSİZ RANDEVU AL! | MHRS ONLİNE HASTANE RANDEVU ALMA

MHRS ONLİNE HASTANE RANDEVU | MHRS GİRİŞ İLE ÜCRETSİZ RANDEVU AL!

MHRS ONLİNE HASTANE RANDEVU | MHRS GİRİŞ İLE ÜCRETSİZ RANDEVU AL!

Son yıllarda teknolojinin ve internet kullanımın gelişmesiyle birlikte, işlerimizi internet üzerinden yapmamız olağan bir hal almıştır. Bu kapsamda da devletimiz vatandaşlarımızın memnuniyetini sağlamak amacıyla işlemlerimizi internet üzerinden yapmamıza olanak sağlayarak bizlere büyük kolaylıklar sağlamıştır. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı da MHRS’yi yani Merkezi Hekim Randevu Sistemini geliştirerek, hastanelere gidip kuyruklarda bekleyerek zaman kaybetmemizin önüne geçmiştir. Bu düzenlemelerle birlikte Sağlık Bakanlığı MHRS hastane randevu alma işlemlerimizi internet ve telefon yardımıyla yapabilmemizi sağlamıştır. MHRS hastane randevu alma işleminizi yapacak olduğunuz basit bir iki işlemden sonra rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Sizlere bu yazımızda MHRS giriş ile hastane randevu alma işleminizi nasıl yapmanız gerektiği hakkında bilgiler vereceğiz.

Online MHRS Hastane Randevu Alma İşlemini Nasıl Yapabilirim?

MHRS hastane randevu alma işleminizi 2 farklı şekilde yapabilirsiniz. Bunlardan birisi telefon ile, bir diğeri ise sizlere anlatacak olduğumuz internet üzerinden ücretsiz MHRS giriş ile yapacak olduğunuz işlemlerdir. Bu işlemlerle online MHRS hastane randevunuzu kolaylıkla alabilirsiniz.

Çapa Tıp Fakültesi Randevu Alma

İnternet Üzerinden Online MHRS Hastane Randevu Alma İşlemini Nasıl Yapabilirim?

Ücretsiz MHRS hastane randevu alma işleminizi internet üzerinden yapmak için öncelikle yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Tıklama işleminizden sonra online MHRS hastane randevu alma için öncelikle hastane randevusu almak istediğiniz ili seçmeniz gerekmektedir.

mhrs

Karşınıza gelen ekran üzerinden istediğiniz kurumu seçiniz. Örneğin Ankara için işlem yapacak olursak aşağıda resimde karşınıza gelen kurumlar vardır. Bu şekilde arasında kurumu seçerek randevu alma işleminize devam edebilirsiniz.

 

mhrs laboratuvar

 

mhrs1

Kurum bilgilerini ekranın sağ tarafında gördükten sonra ‘Randevu Al’ butonuna tıklayınız.

mhrs2

Bu aşamadan sonra karşınıza MHRS vatandaş giriş ekranı çıkacaktır. MHRS online giriş yapabilmek için T.C. kimlik numaranızı ve parola bilgilerinizi ekrana girmeniz gerekmektedir.

Eğer hastane randevu alma işlemi için MHRS giriş sistemine üye değilseniz sayfanın altında bulunan ‘Yeni Üye’ butonuna tıklayarak MHRS yeni üye olma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

6

Ardında açılacak olan sayfada sizden istenilen bilgileri giriniz ve kaydet butonuna tıklayarak MHRS yeni üye olma işleminizi gerçekleştiriniz.

6

Parolanızı hatırlamıyor iseniz “Parolamı Unuttum” sekmesine tıklayınız.

6

Ardından E-Posta yardımıyla parolanızı öğrenmek istiyorsanız T.C. kimlik numaranızı ve E-Posta adresinizi girip, gönder sekmesine tıklayınız.

6

Eğer SMS yardımıyla parolanızı öğrenecekseniz SMS” yazan kısma tıklayınız. Ardından T.C. kimlik numaranızı ve cep telefonunuzu girip gönder butonuna basınız.

6

Tüm bu işlemlerinizden sonra MHRS hastane randevu alma işleminiz için ‘Giriş’ tuşuna basınız. Bu aşamadan sonra ücretsiz MHRS hastane randevu alma işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz.

MHRS Hastane Randevu Alma İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Telefon ile ( ALO 182 ) İle MHRS Hastane Randevu Alma İşlemini Nasıl Yapabilirim?

MHRS hastane randevu alma işleminiz için diğer bir seçeneğiniz ise, MHRS randevu ALO 182 numaralı telefon hattını aramaktır. ALO 182 ile MHRS hastane randevu alma işlemlerinizi 7 gün 24 saat yapabilirsiniz. MHRS hastane randevu için arayacak olduğunuz bu numara sonrasında, telefonda size yardımcı olacak olan kişi sizden ilk olarak kimlik doğrulama işlemi için TC kimlik numaranızı isteyecektir. Kimlik doğrulama işleminizden sonra  hastane randevu için size yardımcı olacak kişiye randevu almak istediğiniz, hastane, il gibi bilgileri vermeniz gerekmektedir.Tüm bu işlemlerinizden sonra, size yardımcı olan kişi randevu bilgilerinizi size verecektir. Bu şekilde MHRS hastane randevu alma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

MHRS ALO 182 Ücreti Ne Kadar? 

MHRS randevu ALO 182 hattını telefon ile arayarak hastane randevu almak ücretlidir. Ücretlendirmede Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ana kuralları ve üst sınırı belirlemektedir. BTK’ ya göre Türkiye’ de sabit hatları aramak dakikası en fazla 46,25 kuruştur. Türk-Telekom dakikası 7-15 kr. arası ücretlendirme yapmakta olup, tarifeler değişiklik göstermektedir. GSM firmaları da BTK’ nın belirlediği bu üst sınırı geçememektedirler. Sabit hatlardan ya da cep telefonlarından MHRS ALO 182′ yi aramak sabit bir telefon hattını aramakla eşdeğerdedir. Aynı zamanda telefonunuzda oaketiniz ya da sözleşmeniz varsa geçerli olan bedava dakikalarınızı da kullanarak MHRS hastane randevunuzu alabilirsiniz.

 Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Sayfa başına git